Projekt FOSA na Dolnym Mieście – kontynuacja 2017 jest dalszym ciągiem oddziaływań na rzecz środowisk rodzinnych z Dolnego Miasta w Gdańsku (od roku 2017 poszerzonym obszarem o Plac Wałowy i Stare Przedmieście), które od 2010 r. nieprzerwanie wspierane są przez Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Projekty „Poradni dla Rodziców: FOSA na Dolnym Mieście”, „Art – Eko”, „Poradnia dla Rodziców: Spec-Art.-Eko” czy „Poradnia dla Rodzin: FOSA na Dolnym Mieście – kontynuacja” zapewniały dotychczas rodzinom wielospecjalistyczne, animacyjne, środowiskowe wsparcie, reagując często w bardzo trudnych sytuacjach społecznych i osobistych mieszkańców Dolnego Miasta.
Projekt „FOSA na Dolnym Mieście – kontynuacja 2017” w roku 2017 skierowany jest do najbardziej potrzebującej tkanki społecznej dzielnicy Dolne Miasto jaką jest rodzina, która w dalszym ciągu wymaga wsparcia. Celem podstawowym zaproponowanych działań projektu jest integracja społeczności lokalnej z Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia poprzez oddziaływania animacyjne oraz konsultacje wspierające w ciężkich sytuacjach społecznych.
Fundacja w ramach projektu przewiduje rozwój dotychczasowych odziaływań, które zostaną zaktualizowane o 6 letnie doświadczenie oddziaływania w środowisku, oferta wzbogacona została o współtworzenie kreatywnej rodzinnej publikacji promującej zdrowie psychicznej i jakość życia rodzin z Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia. Proponowane działania projektowe organizowane będą w 3 ścieżkach:
1. Animacja społeczno-kulturalna oraz konsultacje wspierające w ciężkiej sytuacji dzieci i młodzież.
1.1 Organizacja grup aktywistów dziecięco-młodzieżowych („Powier Girl!” lub/i „Socjo Komp”)
1.2 Konsultacje psychoterapeutyczne, psychiatryczne wspierające w trudnej sytuacji dzieci i młodzieży
Efektem dostępnym dla szerokiego grona odbiorców będzie: publikacja pt. „A to kiwi zdziwi kota” (Palindrom) tworzona przez dzieci i młodzież, poruszająca problemy młodych mieszkańców Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia wraz z przykładami konstruktywnych przeciwdziałań w trudnych sytuacjach rówieśniczych (publikacja ta wraz z częścią tworzoną przez rodziców będzie tworzyć jedną całość).
2. Animacja społeczno-kulturalna oraz konsultacje wspierające ciężką sytuację rodziców.
2.1 Organizacja grup rodziców („Akademia Umiejętności Rodzicielskich lub/i Kino Społecznie Zaangażowane”)
2.2 Konsultacje specjalistyczne dla osób dorosłych wspierające trudną sytuacje rodzinną
Efektem dostępnym dla szerokiego grona odbiorców będzie publikacja pt. „A to kiwi zdziwi kota” (Palindrom) tworzona przez rodziców poruszająca problemy rodziców z Dolnego Miasta, Placu Wałowego i Starego Przedmieścia wraz z przykładami konstruktywnych przeciwdziałań w trudnych sytuacjach rodzinnych i społecznych rodziców i mapą instytucji, z których można korzystać w tym rejonie (publikacja ta wraz z częścią tworzoną przez dzieci i młodzież będzie tworzyć jedną całość).
3. Punkt interwencji, posiedzeń i zespołów interdyscyplinarnych koordynatora-interwenta w zależności od sytuacji objętych wsparciem i na bieżąco zgłaszających się rodzin.
Dyżury pracownika – interwenta w każdy wtorek od 9 -12, tel. 572 299 556
Uwaga zmiana lokalu