Długoterminowa Pomoc Psychoterapeutyczna

Awatar Kamil Krajewski

Długoterminowa Pomoc Psychoterapeutyczna


Informujemy, że w okresie zagrożenia epidemiologicznego zespół projektu prowadzi swoją działalność w formie zdalnej – telefonicznej oraz z wykorzystaniem komunikatorów multimedialnych. Wsparcie jest dostosowywane do obecnych warunków

 


 

NAZWA PROJEKTU

Długoterminowa Pomoc Psychoterapeutyczna

HISTORIA PROJEKTU

Projekt partnerski powstał w związku z potrzebą objęcia wsparciem dzieci i młodzieży przebywających w rodzinach zastępczych oraz rodzinnych domach dziecka.

CEL PROJEKTU

Celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom poprzez wsparcie dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz objętych opieką hospicjów domowych, jak również wsparcie kadry tych podmiotów.

OKRES REALIZACJI:

Projekt realizowany jest w okresie od 2021-09-01r. do 2023-03-31

OFERTA:

Wsparcie psychoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży

GRUPA DOCELOWA:

Grupę docelową projektu stanowi  25 osób – dzieci i młodzież przebywająca w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka. Nabór dzieci zostanie przeprowadzony na podstawie zgłoszeń od koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej MOPR w Gdańsku, z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, w których pandemia COVID-19 uwydatniła problemy opiekuńczo-wychowawcze. Projekt nastawiony jest na wsparcie dzieci i młodzieży przy współpracy z opiekunami / opiekunkami, wychowawczyniami / wychowawcami.

MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU I DANE KONTAKTOWE

ul. Radna 3/2
Gdańsk

tel. 575 114 112

FINANSOWANIE

Zadanie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków budżetu państwa w ramach grantu „Pomorskie dzieciom”, udzielonego Miastu Gdańsk

WARTOŚĆ PROJEKTU (Pomorskie dzieciom)

Dofinansowanie projektu z UE: 18 000 000,00 zł