ZIT 6.1.1 – komponent aktywnej integracji II

Awatar Kamil Krajewski

 

System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdańsku- komponent aktywnej integracji II


 

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym projekt „System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdańsku- komponent aktywnej integracji” realizuje działania projektowe w formie dostosowanej do obecnych warunków epidemiologicznych.

 


 

NAZWA PROJEKTU

Fundacja FOSA współrealizuje projekt System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej – komponent aktywnej integracji II łączący elementy aktywizacji społecznej i zawodowej. Realizowany jest on w oparciu o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wspierających grupy wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym.

HISTORIA PROJEKTU

Projekt partnerski powstał w wyniku współpracy Miasta Gdańska oraz 6 organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców Gdańska. Wspólnie wypracowane działania projektowe są kontynuacją kompleksowej współpracy samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.

PARTNERSTWO

Projekt realizowany jest przez Miasto Gdańsk w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi.

CEL PROJEKTU

Głównym obszarem działań aktywizujących są kompetencje cyfrowe. Wsparcie dotyczy dwóch zakresów:
A. budowania i rozwijania podstawowego poziomu tych kompetencji tj. umiejętność korzystania z Internetu – obsługa skrzynki mailowej, konta bankowego itp., korzystanie z pakietu Office, korzystanie z komunikatorów
i narzędzi spotkań on-line – Zoom, Teams itp.,
B. rozwijania posiadanych już dużych umiejętności uczestniczek/uczestników w potencjał zawodowy na rynku IT – grafika komputerowa, programowanie, e-sport itp.

Formy wsparcia tj. asystentura, wsparcie psychologiczne, psychoterapia wspierają uczestniczki/uczestników w aktywizacji i odnalezieniu się na rynku pracy w zakresie zgodnym z ich dążeniami oraz aktualnym rynkiem pracy.

OKRES REALIZACJI:

Projekt realizowany jest w okresie Projekt jest realizowany do czerwca 2023.

OFERTA:

Projekt zakłada wspieranie osób w aktywizacji zawodowej w obszarze kompetencji cyfrowych, ale nie jest to jedyny obszar aktywizacji na rynku pracy. Każda z osób przystępujących do projektu ma własną ścieżkę wsparcia, w której kompetencje cyfrowe mogą być pomocniczym, a nie głównym kierunkiem rozwoju np.: kompetencje cyfrowe są wykorzystywane w szukaniu ofert pracy i umawianiu się na rozmowy kwalifikacyjne on-line do pracy poza obszarem IT. Natomiast jeśli uczestniczki/uczestnicy mają potencjał i gotowość do przygotowania się do pracy w branży IT może to być główny kierunek ich rozwoju w ramach projektu.
Realizowane w projekcie wsparcie to:
1. kursy i szkolenia,
2. doradztwo zawodowe,
3. asystentura,
4. trening umiejętności społecznych,
5. trening umiejętności cyfrowych,
6. wsparcie psychologiczne,
7. wsparcie specjalistyczne, w tym: konsultacje psychiatry, seksuologa, terapeuty uzależnień, psychoterapeuty, interwenta kryzysowego.

GRUPA DOCELOWA:

Projekt skierowany jest do mieszkańców Gdańska

MIEJSCE REALIZACJI PROJEKTU ORAZ DANE KONTAKTOWE

Na spotkania informacyjne, rekrutacyjne możemy umówić się
z uczestniczkami/uczestnikami lub osobami wspierającymi w dogodnym miejscu i czasie. Spotkania najlepiej umówić telefonicznie

606 806 363,

731 612 212

FINANSOWANIE

Projektu System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdańsku – komponent aktywnej integracji II jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

WARTOŚĆ PROJEKTU

Wartość projektu – 6 098 614,81zł

Środki UE EFS – 5 183 822,59zł

Wkład własny – 914 792,22zł